45. Rallye Český Krumlov 2017

Na Krumlov jezdíme nepravidelně od roku 2004. Tyhle ročníky mám spojené hlavně s RZ kolem Zátoně a šotolinou v Římově, později i s Malonty. Letos jsem do sbírky doplnil další legendární místo krumlovské soutěže – odbočení u Svatého Jánu nad Malší, po skoro dvaceti letech se tato RZ jela v opačném směru. Začal jsem v pátek dopoledne na shakedownu, následovalo několikahodinové poflakování se po servisní zóně (ale ta klobása za osm pětek, sorry jako) a zmíněný Col de Ján. V sobotu opět Výstaviště a dva průjezdy RZ Lipno.

Soutěž to byla velice pěkná a pro fotografa za páskou přívětivá. Na všech diváckých místech se člověk dostal relativně blízko k trati a byl jsem rád, že jsem skoro nemusel z batohu vyndat stařičkou dvoustovku od Nikonu, které už se za horších podmínek nechce ani ostřit, což je trošku mrzuté. Další obměna výbavy mě asi nemine. Jinak jsem se s podmínkami docela pral. Protisvětlo na Jánu a převážně zamračená obloha v sobotu mi dali docela zabrat… Výzva pro příště, jsou tam zatraceně velké rezervy.

Když pominu obrovskou rychlost i nasazení kompletní špičky, musím vyzdvihnout divoké průjezdy jezdců třídy 3, jak je koneckonců vidět i v galerii. Převážně dveřmi napřed opět vodil svoje Porsche Mirek Janota. A opět byl slyšet nejvíc z celého startovního pole.