46. Rally Bohemia 2019

Absence na Krumlově, podzimní Příbram zrušená. Při pohledu do kalendáře mi bylo jasné, že příležitostí nasát rallyovou atmosféru už letos tolik nebude. Takže jsem sednul do svého rychlého a zrezlého starého Forda, vzal plnou a vyrazil na sever.

Po pátečním sledování… Tedy spíš pokusu o sledování přímého přenosu ze Sosnové mě na chvíli chuť přešla, ale překonal jsem to. Proč zmoknout doma, když můžu zmoknout na rally. Nové, respektive staronové rychlostní zkoušky kolem Liberce spolu s proměnlivým počasím dávaly tušit, že pátý závod letošního mistráku bude mít zajímavý průběh. A tak se i stalo.

Nejdřív jsem zamířil na první průjezd Rašovky do Šimonovic. Divácké místo jsem vyignoroval a šlapal do kopce o pár zatáček dál. Na další rundu jsem se přesunul k Českému Dubu. V závěrečné lesní pasáži rychlostní zkoušky Hradčany byla na vlhké silnici spousta vytahaného bláta, takže fotky můžou evokovat spíš Britskou rally než letní Bohemku. Technické nedostatky (zase ISO nastavené na nesmysl) jsem se snažil přebít atmosférou. Snad se to povedlo.