14. Rallylegend 2016

Třetí pokus vyrazit na Rallylegend do San Marina konečně vyšel! I když to nakonec nedopadlo úplně podle představ… Ono když večer před odjezdem jste zralý spíš na postel a čajíčky, než na výlet skoro 1000 kilometrů od domova, tak je to prostě na nic. Ale jede se. Ve čtvrtek nezbytná turistická prohlídka „Tří sanmarinských pevností“ a nasátí atmosféry v servisním areálu, ostrá akce začíná v pátek.

V pátek ráno prší. A to celkem dost. Míříme na shakedown, foťák nechávám na pokoji. Chyba! Počasí se docela umoudřilo (rozuměj přestalo pršet) a vidíme hromadu krásných průjezdů, třeba i hodiny v podání továrního jezdce Hyundai Haydena Paddona. Po shakedownu se přesouváme zpět k fotbalovému stadionu do servisní zóny, tentokrát už mám foťák přes rameno. Další chyba. Pokud vám upadne foťák na zem, může se něco rozbít. Třeba objektiv… Tohle bude vydařený výlet. První průjezd RZ Laghi už se jede za tmy, takže tady se taky fotograficky nezadaří, po delší době si tedy užívám atmosféru soutěže jako divák.

Sobotní počasí se nezlepšuje, na druhou stranu ale déšť připravuje na RZ 6 řadu zajímavých situací (viz třeba Stratos nebo 131 Abarth dole v galerii). To dvouhodinové moknutí podpořené půlhodinovým zpožděním startu stálo za to. Druhý průjezd už se jede za tmy, foťák opět nechávám v brašně. Ono do něj stejně nateklo a úplně se se mnou nebaví. V neděli to už vzdáváme, nejsem sice z cukru, ale rýmička je vážná nemoc. Odjíždím se smíšenými pocity. O incidentu na RZ 12, po kterém byl soutěž ukončena, se dozvídám až později. Tak snad příští rok. Znovu a lépe.