37. SVK Rally Příbram 2016

Na letošní Příbram jsem se hodně těšil. Je to vlastně moje domácí soutěž, v loňském roce se kvůli problémům nejelo. Navíc se po 14 letech vrátila na úseky kolem Hvožďan. I když je to už dost dlouho, pořád mám v živé paměti, když tu v roce 2002 Vašek Pech s Focusem WRC získal svůj první titul a na hvožďanské návsi vykružoval vítězná kolečka po vzoru Gillese Panizziho.

Ráno jsme vyrazili právě na polookruhovou RZ Hvožďany – Leletice mezi Roželov a Vacíkov. Velmi rychlé protahováky na úzkém asfaltu, nálet na mostek, prudká pravá u lesa a další série protahováků. Rozumný pořadatel, dostatek míst na focení relativně blízko u trati a krásné počasí. Pár snímků jsem cvaknul schovaný a vykukující za stromem, což se mi stalo naposledy asi před deseti lety v horažďovickém „Muničáku“. Zvláštní pocit.

Druhý průjezd naštěstí nebyl zrušený kvůli překročení rychlostního průměru (i když k tomu nebylo daleko), takže jsme se přesunuli do okruhové části za odbočku od Pozdyně směrem na Hvožďany. Přes „takú pravú lavú“ do kopce a levá přes horizont. Pěkný přehledný úsek a kdyby byla vysekaná tráva kolem cesty, bylo by to ideální. Průjezd historiků už jsem strávil u odbočení na hlavní silnici s velikým „cutem“ a hromadou vytahaného bordelu. Krásný sport a nasazení! Výsledek celodenního snažení najdete v galerii pod článkem.