39. SVK Rally Příbram 2018

Poslední soutěž letošního „velkého“ mistráku je minulostí. 39. ročník Rally Příbram provázelo krásné (ne)podzimní počasí a nejen to slibovalo kvalitní divácký zážitek.

Rychlostní zkouška Řiště – Březí, která si na Příbrami odbyla svou premiéru v loňském roce, sklízí skvělé ohlasy od jezdců i diváků. Náročná technická vložka, která na deseti kilometrech zároveň nabízí několik atraktivních diváckých míst. Letos jsme zvolili pasáž kolem zemědělškého družstva v Předmíři. Rychlý nájezd do levého odbočení a pravá – levá u lesa. Několik míst na focení a nízké ranní slunce poskytli prostor i pro pár experimentů s protisvětlem. I to najdete v galerii dole v článku. O rozruch se postaral Pospíšilík (probrždění), menší divočinu tu předvedl i Štochl nebo Šenk.

Na odpolední průjezd jsme zamířili k odbočení na hlavní silnici u Březí. Já jsem vyrazil přes louku k technické pasáži před odbočením. Levou zatáčku na bordelu nejefektněji proletěl Pech a Štajf. I pár dalších posádek tu předvedlo atraktivní průjezdy nebo decentní problémy. Po prvním přerušení rychlostky kvůli havárii jsem se vrátil zpátky k odbočení. Tady už jsem se bohužel nedočkal průjezdů historiků, protože po další nehodě byla zkouška definitivně zrušená.

V neděli jsem si po delší době dovolil luxus vyrazit na RZ bez foťáku, ale i tak se za dva sobotní průjezdy povedlo nasbírat pěkný podzimně barevný i akční zaprášený materiál.