Austrian Rallye Legends 2018

Po velice vydařené Gr. B Rallyelegenden na začátku léta v Melku jsme vyrazili i na další obdobnou akci v Rakousku, tentokrát o trochu více na jih.

Již pátý ročník Austrian Rallye Legends s centrem ve štýrském Admontu se odehrával v krásné oblasti mezi národními parky Kalkalpen a Gesäuse a okolní vrcholy „dvoutisícovek“ dotvářely krásnou kulisu k rallyové show. Pestrá startovka byla tvořena hlavně historickými vozy, nechybělo ale i pár soudobých. Smečku Escortů z přelomu sedmdesátých i osmdesátých let doplňoval i ten mladší s přídomkem WRC. Vodil ho Dirk Richter, kterého můžete znát i z Pražského Rallysprintu. Početně byly zastoupené i značky BMW, Audi nebo Opel. Technické pasáže v kopcích se střídaly s rychlými úseky na divácky vděčných okruhových nebo polookruhových zkouškách.

Stejně jako v červenci v Melku, i tady panovala pohodová atmosféra. Divácká místa byla vypáskovaná velice přívětivě, mimo ně se člověk mohl pohybovat s naprostou volností, přitom se nestalo, že by někdo stál na vyloženě nebezpečném místě. Fungovalo to. Jako fotograf bez „nesmrtelné vesty“ tohle oceňuji dvojnásobně, na výsledné galerii je to snad poznat.

Asfalt na začátku úvodní rychlostní zkoušky Oberweng musí slušně klouzat i za sucha, natož při deštivém počasí, které panovalo v pátek odpoledne. Výsledkem byla řada divokých driftů i krizových momentů hned v prvních dvou zatáčkách. Pak už počasí ukazovalo svou přívětivou tvář, ale i tak nebylo o akci nouzi. Odbočení u startu polookruhovky Gleinkerau můžu jen a jen doporučit. V sobotu jsme zamířili k diváckému odbočení ve Weng im Gesäuse – za ním trať pokračovala do kopce krásným úsekem s několika rychlými zatáčkami. Celou soutěž jsme zakončili na okruhové Hall Rundkurs, jejíž druhý průjezd byl po asi dvaceti minutách zrušen. Z Rakouska jsme odjížděli s pozitivními pocity, důvod zrušení jsem si přečetl až druhý den ráno. Smutný konec jinak krásné akce.