45. Rally Bohemia 2018

Stejně jako vloni jsem dost váhal, jestli se na Bohemku vypravit. Nakonec ale z nabízených možností na sobotní program vyhrál výlet na sever za vůni spáleného benzínu a pneumatik.

Navíc se ke mně přidal kamarád, který až na pár návštěv Rallye Šumava před x lety, je motorsportem téměř nedotčený, takže mám komu předávat svou moudrost :)) Vzhledem k časovému harmonogramu volím klidnou variantu dvou RZ bez velkého přejíždění, nakonec i doplněnou o návštěvu večerního servisu, který se přestěhoval zpět na letiště v Mnichově Hradišti.

Při výběru míst jsem se rozpomněl na svoji první návštěvu Bohemky v roce 2005 a míříme na rychlostní zkoušku, která startuje v Malé Skále do serpentin nad Frýdštejnem. Stání metr od trati za odbočením z hlavní silnice, tak jako před 13 lety, by nám tentokrát neprošlo, takže se usazujeme v lese na mezi na výjezdu z široké pravé zatáčky. V poli MČR HA je u většiny znát chybějící výkon jejich letitých strojů, který se nedá dohnat ani vysokým nasazením. U těch soudobých bylo zase zajímavé sledovat rozdílné volby stopy jednotlivých posádek.

Odpoledne následuje přesun na okraj Liberce na start nové rychlostky s názvem Ještěd. Dneska je to spíš jak na závodech do vrchu. Zdejší asfalt i za sucha dost klouže, řada posádek se potýká i se studenými pneumatikami, takže vidíme i pár lehkých krizovek. Po druhém přerušení vyrážíme zpátky jižním směrem do již zmiňované servisní zóny. Zapadající slunce na okraji Českého ráje společně s mraky vytváří skvělé kompozice, takže fotky z pouhých dvou rychlostek jsem tentokrát doplnil i o nějaké ty „atmosférovky“.