Motoblog Jednoustopou.cz

Konečně k těm motorkám. Zatímco spousta lidí už nasedla při prvních náznacích jara, mě čeká ještě trocha šroubování na mojí ER6-N a nějaký čas budu muset věnovat i správnému nastavení vlastní hlavy, aby ten návrat nedopadnul (doslova) jako minule. Ale co dělám průběžně je nasávání informací o tomhle skvělém světě, kde k velkým benzínovým zážitkům stačí i násobně menší částky než je tomu právě u aut. A rozhodně se v něm nepohybuju s takovou jistotou, jako právě v tom automobilovém. 

V českém prostředí je určitě spousta lidí, kteří umí jezdit a motorkám rozumějí. Nebo se tak minimálně tváří. Ale s celkovým projevem a přístupem nebo technickou kvalitou už to je horší. I proto mě nejvíc baví právě projekt Jindry Fáborského, který se jmenuje Jednoustopou. Celé se to soustředí kolem YouTube kanálu, kde najdete jak klasické testy, tak informace o novinkách, roadtrip a zážitková videa a občas i nějaké netypické stroje nebo motorky se starším datem výroby. Co je třeba vypíchnout, to je obrazová kvalita, která je na světové úrovni a pořád se posouvá dopředu. A statický obsah na Instagramu nestojí stranou. Hodně péče je věnováno taky Patreonu, který už skoro nestíhám sledovat, takže videa vydávaná v předstihu většinou nevyužiju, ale bonusové materiály a pohledy do zákulisí jsou taky parádní. Navíc za pár korun měsíčně můžete přispět k rozvoji tohoto projektu.

zdroj: facebook.com/jednoustopoucz

Proč mě to tak baví? Kromě té technické kvality popsané výše i celkovým sympatickým přístupem. Kombinace relevantních informací a vyjádření emocí. O těch je to hlavně, co si budeme povídat. Třeba závěrečná část srovnávačky Svartpilenu 701 a Duke 790 při západu slunce na Kanárských ostrovech vás prostě musí chytit, i když vás tohle vůbec nezajímá a jste totální necita 🙂 Vypíchnu ale to, co mě osobně bavilo nejvíc. Určitě je to nedávný velice detailní test Jawy RVM 500, okolo které se jinak objevilo spoustu nekritického nadšení. Pak taky představení BMW R18 nebo srovnávací test Kawasaki Z900 a Yamahy MT-09 SP. V současné době je dobré se držet s plány při zemi a v rámci hranic naší vlasti, spoustu informací a inspirace můžete najít ve videu Cestování na motorce po Česku. A jakožto člověk, co za řidítky hudruje, když je pod 20 °C a trochu fouká, jsem si velice oblíbil uklouzané a studené svezení na Africa Twin 1100.

Souhrnné odkazy najdete níže a pokud máte tipy na další zajímavý obsah o motorkách, ať už z ČR nebo ze zahraničí, tak sem s ním!

YouTube kanál Jednoustopou
instagram.com/jednoustopou
facebook.com/jednoustopoucz
patreon.com/jednoustopou